Recitujeme básničky

26.03.2024 Ivana Bláhová

Jaro je opět tady a s ním i každoroční přehlídka recitace. Všichni žáci 1. a 2. tříd si nacvičili přednes libovolné básně, který předvedli spolužákům a paní učitelce ve své třídě. Pak nastal těžký boj. Do školního kola mohly postoupit jen 4 nejlepší básně. Posuzovala se nejen dobrá výslovnost s přednesem, ale i vhodné tempo a hlasitost. Finalisté se sešli odpoledne 26. 3. 2024 podpořeni svými rodinnými fanoušky. A finále to bylo opravdu velké. Recitátoři přednesli publiku svou báseň, některé byly obtížné nebo dlouhé. Obdivovali jsme také, s jakým klidem překonaly děti trému z veřejného vystoupení. Dešťová víla, která na děti po celou dobu dohlížela, si pro zpestření připravila dešťovou básničku s pohybovým doprovodem. Přehlídka potvrdila, že máme ve svých řadách velice šikovné děti, zasloužily si na závěr velký potlesk a pěknou odměnu.

Ivana Bláhová