Předávání vysvědčení žákům devátých tříd

28.06.2024 Václav Severa

28. června proběhlo rozloučení žáků devátých tříd s naší základní školou. Již tradičně se tento slavnostní akt konal za velké účasti rodičů a členů pedagogického sboru v atriu Městského úřadu.

Po úvodním slovu pana starosty Ing. Michaela Canova, ředitel školy Mgr. Aleš Trpišovský představoval jednotlivé žáky v krátkých medailoncích. Během tohoto představování žáci převzali od svého třídního učitele závěrečné vysvědčení a z rukou pana starosty „ročenku“ s fotografiemi svých spolužáků. Tato „ročenka – foto album“ jim bude připomínat léta strávená na základní škole.

Každá třída měla nachystané „závěrečné slovo“ – krátký souhrn společných třídních let a poděkování učitelům. Na závěr při zaznění neoficiální studentské hymny Gaudeamus igitur naši „deváťáci“ symbolicky překročili hranici mezi žákovským a studentským životem.

Držíme jim na další cestě jejich životem palce, ať se jim na středních školách a učilištích, které si vybrali, daří. Přejeme jim, ať jsou ve svém profesním životě úspěšní a v osobním životě spokojení a šťastní.

Mgr. Aleš Trpišovský, ředitel školy

 

Závěrečný proslov třídy IX.A  ZDE.

Závěrečný proslov třídy IX.B  ZDE.

Závěrečný proslov třídy IX.C  ZDE.

Závěrečný proslov třídy IX.D  ZDE.

Zpět