Naše škola se ve středu 17.6. 2026 již čtvrtým rokem připojila k mezinárodní akci Olympijský běh. Tato akce oslavuje radost z pohybu a sport jako takový a zároveň je připomínkou Mezinárodního olympijského dne.
Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den vybíhají tisíce běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů nebo ve školách.
V rámci našeho školního závodu mezi sebou poměřili své běžecké výkony žáci 1. – 9. ročníku na trase vedoucí v parku pod budovou ve Školní ulici. Akce se nám vydařila na výbornou, všichni běžci svůj závod s hrdostí dokončili a odnesli si malou sladkou odměnu.
Děkujeme všem zúčastněným, blahopřejeme vítězům a těšíme se na příští ročník.
Petra Burešová