Knihovna Liberec – 8. D

11.04.2024 Ondřej Vojtíšek

Ve čtvrtek 11. 4. vyrazila třída 8. D do Krajské vědecké knihovny v Liberci. Využili jsme celoroční nabídku programů pro 2. stupeň, které knihovna nabízí. Zaujal nás interaktivní tematický program V pasti lží, což bylo označeno jako novinka. Program začínal od 8:30, proto jsme museli vyrazit vlakem v ranních hodinách, abychom stihli začátek. V dětském oddělení se nás ujala paní lektorka. Děti byly rozděleny do skupin, pracovaly na svých mobilech nebo na vypůjčených tabletech. A čeho se interaktivní program týkal? Tématem byl workshop o dezinformacích a jejich dopadech na nás. Co je fakt a co je názor? Kterému zdroji věřit a kterému ne? A jak snadno jsme zmanipulovatelní? Všechny tyto otázky byly předmětem programu. Děti pracovaly a diskutovaly, některé aktivně vstupovaly do debaty se svými názory. Po skončení workshopu jsme využili prohlídku celé knihovny. Zaměřili jsme se především na oddělení knihovny pro děti a mládež, prohlídli zajímavé knížky, popřípadě i něco zajímavého vypůjčili. Po skončení jsme se za hezkého počasí prošli centrem Liberce a pokračovali směr vlakové nádraží. Akci můžeme zhodnotit jako pozitivní a pokud budeme mít prostor, knihovnu rádi navštívíme i v příštím školním roce.

Daniela Pustková