Archeoskanzen Curia Vítkov

25.06.2024 Helena Šťastná

Letošní školní rok jsme opět zakončili společným výletem. Pro inspiraci jsme nemuseli nikam daleko. Za humny se nachází uměle vybudovaný středověký dvorec Curia Vítkov. Využili jsme vstřícnosti majitelů a pozvali se na prohlídku tohoto krásného místa. Vycházku jsme nabídli i rodičům a jsme moc rádi, že někteří přijali naše pozvání a doprovodili nás ku společnému cíli. Vítkův dvůr je novodobou ideální rekonstrukcí raně středověkého šlechtického sídla z 12. a počátku 13. století. Pořádají se zde pravidelné akce, kde se návštěvníci zábavnou formou seznamují s životem lidí všech společenských vrstev raného středověku. Tento zážitek máme teď, již za sebou i my. A povíme vám, že jsme rádi za to, co dnes máme.

Výlet za nedalekým zážitkem můžeme jen doporučit a nám nezbývá, než popřát dětem krásné prázdniny, poděkovat rodičům za celoroční spolupráci a v září – opět na viděnou.

Zpět