Florbalisté na Šutru

18.11.2023 Ondřej Vojtíšek

Být týmem, který dobře spolupracuje a neustále zlepšuje schopnosti týmové práce, jeden z našich cílů celoroční práce florbalového oddílu. Jak toho docílit? No rozhodně tím, že spolu trávíme čas. A to se rozumí, že nejen na trénincích v tělocvičně, ale i při různých příležitostech, jako je soustředění, nocování či výlety.

Velice rádi k těmto účelům využíváme horolezeckou stěnu Šutr v Liberci, již několik let. Podmínky návštěvy jsou pro nás cenově přijatelné, bezpečné a vždy se setkáme s tolerancí a vstřícností instruktorů.

Jednou z výhod tohoto krytého areálu je například zapojení jiných svalových partií než používáme v hodinách florbalu. Dalším pozitivem je seznámení s tímto druhem relaxace a širokou možností využití v běžném životě. Neposlední výhodou je možnost zapojení všech věkových kategorií. Od prvňáka po vysokoškoláka, od vnučky po babičku.

Děti se zde naučí manuální zručnosti, v podobě vázání základního horolezeckého jištění, uzlů, účelu karabin a kyblíku. Zkoušejí překonávat své limity, strach z výšek a neúspěchu.

Nikdo se nikomu neposmívá, povzbuzují se navzájem, podporují se, věří si, spolupracují a hlavně, baví se společně a tráví spolu čas.

Rozhodně v těchto aktivitách hodláme i nadále pokračovat a areál Šutru, nám je v tom velice nápomocen.

Florbal Chrastava